Reżyser:
Produkcja:
Długość:
Język:

Wizja i misja

Jesteśmy fundacją z Sopotu. Naszym głównym celem jest wykorzystanie medium filmu do szerzenia idei solidarności społecznej i inspirowanie ludzi do działania.

Wierzymy, że:

  • film jest doskonałym narzędziem do szerzenia idei solidarności społecznej i inicjowania pozytywnych zmian (films for social change)

  • osoby bezpośrednio dotknięte społecznymi problemami powinny odgrywać aktywną role w ich rozwiązaniu (social changemakers)

  • co raz większą rolę we wprowadzaniu zmian odgrywać bedą lokalni aktywiści, współpracujący ze sobą i osobami wspierającymi ich działania - w ramach regionalnych i międzynarodowych sieci wsparcia (social change networks)

Zespół          


Image titleAlicja Kozakiewicz - prezes zarządu

pasjonatka etycznego postępowania wbiznesie i społecznie zaangażowanego kina dokumentalnego. Uważa, że film jest świetnym narzędziem do rozbrajania ludzkiej obojętności na niedolę innychi budzenia uczuć solidarności. Wierzy, że przyczynianie się do ulepszania świata nadaje sens naszemu życiu. Jak narodził się pomysł fundacji - więcej.


             


Image titleIzabela Kotkowska – wiceprezes zarządu

Kreatywna i pełna entuzjazmu do świata i ludzi. Ma wiele pasji. Czasem zbyt wiele. Uwielbia doświadczać, rozwijać, tworzyć, motywować. Byle z ludźmi, którzy wierzą w to, co robią. Na drugi koniec świata jeździ jednak sama. To wtedy najwięcej doświadcza i poznaje inne kultury od kuchni. Żyje aktywnie. Szafę ma w swoim bagażniku. Wspina się i biega, choć to pierwsze to już coś więcej niż tylko sport. Pasjonatka produkcji filmowych od zaplecza. Zawodowo zajmuje się głównie organizacją i produkcją wydarzeń oraz public relations. Wierzy w motto Kanthari, że „małe rzeczy potrafią doprowadzić do wielkich zmian”. Singielka. Lubi arbuza


TomekTomasz Kozakiewicz – koordynator wykonawczy projektu kanthari plus

działacz społeczny, absolwent kursu kanthari, inicjator projektu kanthari plus. Pasjonat mierzenia społecznego wpływu, wykorzystując do tego medium filmu dokumentalnego i wideo uczestniczącego. Korzysta z wymiany doświadczeń w ramach międzynarodowych sieci działaczy społecznych. Wspiera polskie organizacje pozarządowe działające na rzecz społecznej inkluzji grup wykluczonych, angażując do swojej misji ludzi, którzy w ten sposób mogą nadać większe znaczenie swojemu życiu.

GrahamGraham Varley – koordynator programowy projektu kanthari plus

doświadczony menedżer opieki zdrowotnej i społecznej z Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich 30 lat, wdrożył wiele przedsięwzięć dla zmarginalizowanych społeczności jako pracownik organiacji pozarządowych jak i władz samorządowych, w ramach których tworzyl partycypacyjne strategie polityki społecznej włączające osoby narażone na wykluczenie. Od 2014 roku Graham swoje doświadczenie przekazuje w ramach międzynarodowego instytutu dla społecznych przedsiębiorców - kanthari - w stanie Kerala w Indiach. Jest również doświadczonym instruktorem Tai chi, Yogi jak i działaczem na rzecz ochrony środowiska naturalnego.


Dokumenty Fundacji:


Statut fundacji SolidarityFilmDoc


KRS


NIP


REGON


Sprawozdanie finansowe za 2015 r.

Sprawozdanie merytoryczne za 2015 r.